تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

دادستان اراک: روند فیلتراسیون واحدهای قدیم ایرالکو منطبق با برنامه است

  دادستان عمومی و انقلاب اراک گفت: روند قیلتراسیون خطوط قدیم شرکت آلومینیم سازی (ایرالکو) در اراک منطبق با برنامه است و در صورت هرگونه انحراف در تعهد با آن برخورد قضایی می شود.

  به گزارش ایرنا ˈفرشید طاهریˈ چهارشنبه در بازدید از برنامه فیلتراسیون خطوط قدیم ایرالکو افزود: شرکت ایرالکو دارای پرونده قضایی حدود ۲۰ سال در مراجع ذیصلاح استان است.

  وی گفت: سال گذشته در شورای تامین استان برنامه زمانبندی برای استقرار سیستم های کنترل آلودگی و فیلتراسیون خطوط چهار و پنج و نیمی از خط سوم کارخانه قدیم تدوین شد.

  طاهری توضیح داد: از ۷۲۰ دیگ پنج خط قدیم کارخانه ایرالکو ۳۷۸ دیگ با حکم قضایی تعطیل شد و طبق زمانبندی در صورت تعلل در تحقق سیستم کنترل آلودگی تا پایان سال ۹۳ مابقی خطوط قدیم نیز با حکم مراجع قضایی تعطیل می شود.

  دادستان عمومی و انقلاب اراک بیان کرد: خطوط تولید قدیم ایرالکو به شدت آلودگی محیطی و شغلی دارد اما براساس نظر کارشناسان با اقدامات انجام شده در این مرکز حداقل ۵۰ درصد آلایندگی این واحد برای شهر برطرف شده است.

  طاهری اظهار کرد: واحد آندسازی ایرالکو نیز با مشکلات زیست محیطی همراه است که باید هرچه سریعتر در سایه تعامل و همکاری مسوولان به شعاع مناسب از شهر منتقل شود.

  مدیرکل انتظامی و امنیتی استانداری استان مرکزی نیز در این بازدید گفت: مجموعه شرکت ایرالکو از نظر جانمایی در توسعه شهری علط تعریف شده و مشکلات گریبانگیر این شرکت متاثر از سوء مدیریت در استقرار مکان و استفاده از تجهیزات فرسوده تولید بوده است.

  ˈشهرام بیدلˈ افزود: براساس مصوبات سفرهای استانی دولت تامین یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای انتقال آندسازی به شعاع مناسب شهری پیش بینی شده که در نشست شورای تامین استان این مهم به عنوان دستور اصلی جلسه مطرح خواهد شد.

  وی اظهار کرد: آلایندگی زیست محیطی ایرالکو موجب شده که تاکنون هفت جلسه شورای تامین استان با موضوع پیگیری مخاطرات این شرکت تشکیل شود.

  دبیر شورای تامین استان مرکزی خاطرنشان کرد: شرکت ایرالکو به تنهایی منبع آلایندگی هوای اراک نیست بلکه ۱۵۰ هزار خودروی عبوری در روز و طبف بزرگی از واحدهای آلاینده تولیدی در این آلایندگی نقش دارند.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 13 تير 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : ایرالکو ,قدیم ,استان ,شرکت ,تامین ,خطوط ,تامین استان ,شورای تامین ,خطوط قدیم ,قدیم ایرالکو ,شرکت ایرالکو ,شورای تامین استان ,
  دادستان اراک: روند فیلتراسیون واحدهای قدیم ایرالکو منطبق با برنامه است

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 3 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55471
 • تعداد مطالب :149106
 • بازدید امروز :220255
 • بازدید داخلی :9092
 • کاربران حاضر :140
 • رباتهای جستجوگر:382
 • همه حاضرین :522

تگ های برتر